מדינת ישראל, משרד החינוך
האגף לחינוך מבוגרים
משרד החינוך
האגף לחינוך מבוגרים
הצהרת נגישות

מדינת ישראל,

משרד החינוך

חדש - דלת פתוחה לתעסוקה - מושגים מעולם העבודה תוכנית לימודים ואתר דל"ת פתוחה

share
שתפו עמוד:
חדש - דלת פתוחה לתעסוקה - מושגים מעולם העבודה תוכנית לימודים ואתר דל"ת פתוחה

האתר דל"ת פתוחה הוא חלק מתוכנית לימודים של האגף לחינוך מבוגרים במסגרת לימודי השכלת יסוד. האתר מיועד לעולים יוצאי אתיופיה ברמות השכלה שונות, החל ברמת טרום השכלת יסוד וכלה ברמת תג"ת (תעודת גמר תיכונית). האתר מתאים גם לעולים הלומדים במסגרת האולפן הראשוני.

אתר זה פותח עבור פרויקט דל"ת פתוחה- דרך לימודים לתעסוקה. התוכנית מיועדת לעולים יוצאי אתיופיה, קווקז ובוכרה ובאה לתת מענה יחודי להשלמת השכלה, חיזוק השפה העברית תוך מתן דגש על תכנים מעולם העבודה שיסייעו להשתלבותם ולהתקדמותם במקומות העבודה. באמצעות הטקסטים והפעילויות המוצעים באתר המשתמשים רוכשים כלים לחיפוש עבודה, מתכוננים לראיונות עבודה, נפגשים עם מצבים שונים בעבודה, ומתוודעים למושגים נפוצים מעולם התעסוקה בישראל.

האתר פותח תוך התחשבות בניסיון התעסוקתי והאורייני-תרבותי של העולים בארץ המוצא שלהם, ובהתאמה לשלב ברכישת השפה שהם נמצאים בו.

האתר הוא פרי שיתוף פעולה בין כמה גופים: משרד החינוך, האגף לחינוך מבוגרים, ג'וינט ישראל / תב"ת (תנופה בתעסוקה מיסודה של הג'וינט וממשלת ישראל), ג'וינט ישראל – מסד קליטה ומטח (תחום שפות).

התוכנית שלפניכם, "דלת פתוחה לתעסוקה", היא תוכנית לימודים חדשה וייחודית המשלבת את שני התחומים החשובים - השכלה ותעסוקה.

התוכנית נכתבה במסגרת פרויקט "דל"ת פתוחה" - דרך לימודים לתעסוקה. זהו פרויקט משותף של תב"ת, ג'וינט ישראל- מסד קליטה, מט"ח - תחום שפות וגף השכלה באגף לחינוך מבוגרים במשרד החינוך.

תוכנית הלימודים מתמקדת במושגים מעולם התעסוקה ברמת השכלת יסוד ומהווה "תחום דעת" מבחינת המושגים, המידע והתכנים. עם זאת, יש התייחסות גם לשפה העברית תוך דגש על עברית מכוונת תעסוקה.

התוכנית מיועדת לעולים יוצאי אתיופיה, קווקז ובוכרה ובאה לתת מענה יחודיי להשלמת השכלה ולחיזוק השפה העברית, תוך מתן דגש על תכנים מעולם העבודה שיסייעו להשתלבותם של העולים והתקדמותם במקומות העבודה.

במסגרת התוכנית פותח האתר "דל"ת פתוחה" והוא מהווה חלק מתוכנית לימודים של האגף לחינוך מבוגרים במסגרת לימודי השכלת יסוד. האתר מיועד בעיקר לעולים יוצאי אתיופיה ברמות השכלה שונות, החל מרמת טרום השכלת יסוד וכלה ברמת תג"ת (תעודת גמר תיכונית). האתר מתאים גם לעולים הלומדים במסגרת האולפן הראשוני. מטרת האתר היא חיזוק ולימוד השפה העברית תוך מתן דגש על תכנים מעולם העבודה שיסייעו להשתלבותם ולהתקדמותם של יוצאי אתיופיה במקומות עבודה.

התוכנית כוללת נושאים על הרצף: טרום כניסה לשוק העבודה, שילוב בעבודה, התמצאות, הצלחה וקידום בעבודה. 

ניתן לרכוש את התכנית באמצעות ההתאגדות לחינוך מבוגרים,

בטלפון: 03-6359220/1

עלות התוכנית 25 ש"ח.

לחץ כאן לרשימת ספרי הלימוד של ההתאגדות.