מדינת ישראל , משרד החינוך מדינת ישראל , משרד החינוך
מדינת ישראל, משרד החינוך
משרד החינוך
האגף לחינוך מבוגרים
הצהרת נגישות

מדינת ישראל,

משרד החינוך

פרסומי האגף

share
שתפו עמוד:
פרסומי האגף

במהלך השנים יצאו לאור פרסומים שונים ומגוונים מאת האגף לחינוך מבוגרים, העוסקים בנושא הנחלת הלשון העברית והשלמת השכלה למבוגרים. הפרסומים כללו מאמרים, ספרי לימוד ומערכי שיעור למורים המלמדים עברית כשפה נוספת לעולים החדשים בישראל. חלק מהפרסומים התמקדו ברמות שונות של שליטה בשפה העברית - מתחילים, בינוניים ומתקדמים, בעוד אחרים עסקו בהיבטים ספציפיים יותר כמו דקדוק, אוצר מילים או הבעה בעל פה ובכתב. מטרת הפרסומים הייתה לסייע בקליטה מוצלחת של העולים החדשים באמצעות שיפור יכולתם לתקשר בשפה העברית, וכן לסייע למבוגרים ישראליים להשלים את השכלתם לשילוב מיטבי בשוק העבודה ולצמצום פערים בחברה.

חדשון בעברית קלה

החדשון בעברית קלה יוצא לאור על ידי האגף לחינוך מבוגרים במשרד החינוך.
הוא מיועד ללומדי עברית בישראל ובעולם.
המטרה: להביא ללומדי העברית בארץ ובעולם ידיעות חדשותיות וכתבות בנושאים מגוונים – כל זאת בעברית קלה ובניקוד חלקי או מלא, בתוספת ביאורי מילים ומושגים.
לחלק מהכתבות אפשר גם להאזין. מקום נרחב מוקדש בחדשון לשפה העברית.

פרסומי העבר

שיתופי פעולה של האגף עם הטלוויזיה החינוכית

 • הסדרה "בוא נתערב" עלתה למרשתת

  הטלוויזיה החינוכית העלתה למרשתת את כל משדרי הסדרה "בוא נתערב" (10 משדרים), שהופקה בשנת  2005 בשיתוף פעולה עם האגף לחינוך מבוגרים וגף קליטת העלייה במשרד החינוך.

  הסדרה עוסקת באומנות השיח ובפעולות הדיבור בעברית. היא מצטרפת לסדרה "הלו פנינה" שעוסקת באותו נושא, שהועלתה אף היא למרשתת (20 משדרים).

  סיפור המסגרת: מריו, עולה חדש מארגנטינה, שחקן תיאטרון ומנחה בטלוויזיה במקצועו, עובד בראשית דרכו בארץ בדוכן למכירת פרחים וחולם לשחק בטלוויזיה בישראל. שתי צעירות מתערבות על כך שבעשרה שיעורים יצליחו לעזור לו להצליח באודישן בעברית.

  בסיום כל משדר מדקלמים השחקנים בראפ קצבי את המבעים שנלמדו בו.

  את התסריטים כתב אפרים סידון.

  שידור הסדרה בטלוויזיה החינוכית לווה בסדרת כתבות על פעולות הדיבור בעיתון "שער למתחיל". בקרוב נעלה לאתר את הכתבות.

  ב"הד האולפן" 101 יתפרסם מאמר על הסדרה "בוא נתערב".

 • הסדרה "הלו פנינה" עלתה למרשתת

  הטלוויזיה החינוכית העלתה למרשתת את כל משדרי הסדרה "הלו פנינה" (20 משדרים), שהופקה בשנת 1995 בשיתוף פעולה עם האגף לחינוך מבוגרים. הסדרה עוסקת באומנות השיח ובפעולות הדיבור בעברית.

  סיפור המסגרת: פנינה, מורה בלתי נראית ובלתי נלאית, שולחת את העולה החדש יבגני (השחקן ישראל דמידוב), לבצע משימות שבהן עליו להשתמש במבעים של פעולת הדיבור שהיא נושא המשדר.

  מדריך למורה על "הלו פנינה" יצא לאור באגף בשנת תש"ס-2000.

  שידור הסדרה בטלוויזיה החינוכית לווה בסדרת כתבות על פעולות הדיבור בעיתון "שער למתחיל". בקרוב נעלה לאתר את הכתבות.